Fotografická soutěž „Najdi a vyfoť hmyz“

Fotografická soutěž „Najdi a vyfoť hmyz“ 1Nastalo období teplých dní a probouzení života v přírodě. Pro nás byl však tento čas trochu jiný, protože jsme se nemohli společně setkat a vyrazit pozorovat proměny v přírodě.

Po dobu distanční výuky se žáci v předmětu přírodopisu dozvídali informace o hmyzu. Toto téma vybízelo k tomu, aby žáci mohli pozorovat hmyz ve svém okolí. A nápad byl na světě. Byla vyhlášena dobrovolná fotografická soutěž pod názvem Najdi a vyfoť hmyz. Úkolem žáků bylo najít jakýkoliv druh hmyzu a zachytit jej na snímku. Někteří žáci byli natolik šikovní, že zvládli zachytit i létající druhy a určit jejich názvy. Soutěž byla vyhlášena v 6. ročníku a pro velmi hojnou účast fotografů byla rozdělena podle tříd. Po zaslání snímků si žáci pomocí online hlasování sami určili vítěze.

Ve třídě 6. A získal 1. místo Michele Magnano – Šidélko ruměnné. Na 2. místě se umístil Matyáš Bajgar – Modrásek jetelový. A 3. příčku obsadila Eliška Zámečníková – Kudlanka nábožná.

Ve třídě 6. B získala 1. místo Natálie Čajková – Modrásek jetelový. Na 2. místě se umístila Tereza Přikrylová – Včela medonosná. A 3. místo obsadil Marek Rohleder – Roháček kozlík.

Všem žákům patří velká pochvala za tuto mimořádnou aktivitu a účast. Všichni žáci zaslali nádherné fotografie, na kterých dokázali zachytit krásné druhy hmyzu. Na ukázku jsou přiloženy fotografie našich absolutních vítězů.

Vytvořeno: 16. 6. 2020
Poslední aktualizace: 16. 6. 2020 10:09