Jazyk český

• Mgr. Olga Zapletalová

Recitační soutěž na 2. stupni 1

Recitační soutěž na 2. stupni

V úterý 10. března se sešli nejlepší recitátoři z 2. stupně, aby poměřili svoje síly ve školním kole recitační soutěže. celý text

ostatní | 12. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Okresní kolo olympiády z českého jazyka

V úterý 21.1. 2020 se Lucie Spurná z 9.A a Nicol Pecháčková z 9.B vydaly reprezentovat naši školu do okresního kola olympiády z českého jazyka, které se konalo na Gymnáziu v Kroměříži. Úkoly z mluvnice a ze slohu byly poměrně náročné a ve velké konkurenci vítězů olympiád ze základních škol a gymnázií celého kroměřížského okresu se Lucii a Nicol bohužel nepodařilo obsadit postupové pozice. Přesto byla pro ně účast v okresním kole jistě cennou zkušeností a možná tak trochu i tréninkem na blížící se přijímací zkoušky. Děkujeme děvčatům za reprezentaci školy a doufáme, že je jejich zájem a úspěchy v oblasti českého jazyka jen tak neopustí!

ostatní | 24. 1. 2020 | Autor: Správce Webu
Olympiáda z českého jazyka 1

Olympiáda z českého jazyka

V minulých dnech proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnili vybraní žáci 8. a 9. ročníku. Jaké jsou výsledky? Na 3. místě skončila M. Šimková z 9. B, 2. místo obsadila N. Pecháčková z 9. B a vítězkou školního kola se stává L. Spurná z 9. A. Všem zúčastněným děkujeme, že svůj volný čas věnovali řešení ne právě jednoduchých češtinářských úkolů a vítězkám přejeme hodně štěstí v okresním kole, ve kterém nás budou reprezentovat.

ostatní | 14. 1. 2020 | Autor: Správce Webu

Olympiáda z českého jazyka

V prosinci proběhlo v ZŠ Hulín školní kolo Olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnili nejlepší češtináři z 8. a 9. ročníku. Žáci stejně jako každý rok řešili úkoly gramatické části a museli se poprat i s náročným slohovým úkolem. Nejlépe se se zadáním letos vyrovnaly Lenka Mlýnková z 9.A, Nicol Pecháčková z 8.B a Markéta Vávrová z 8.A, které se s hodným počtem bodů umístily na druhém místě a Lucie Pivodová z 9.A, která se stala vítězkou školního kola. Všem zúčastněným děkujeme, že se s úkoly vyrovnali se ctí a vítězkám pak budeme držet palce v okresním kole. celý text

ostatní | 4. 1. 2019 | Autor: Správce Webu

Soutěž v řečových dovednostech

V pondělí 4. června 2018 se na 2.stupni konala soutěž v řečových dovednostech. Zúčastnili se jí žáci 6. – 8.ročníku. Všichni měli velkou snahu, aby v náročné soutěži obstáli co nejlépe. Porota měla proto velmi těžké rozhodování. Na 1. místě se umístila A. Žinožičková ze 7.B, o 2. místo se dělí L. Mlýnková z 8.A a K. Šubertová z 8.B, 3. místo obsadila D. Rohlederová ze 7.B. Všem blahopřejeme.

ostatní | 5. 6. 2018 | Autor: Správce Webu

Fotogalerie: Jazyk český