Dějepis

• Mgr. Filip Potyka
  • Mgr. Martina Kovářová

Projektová výuka – Muzeum Františka Skopalíka

Na konci listopadu se žáci 6. ročníku, vydali vlakem do Záhlinic, do Muzea Fr. Skopalíka. Tam nás přivítala paní průvodkyně, která nám poutavě představila významného občana – Františka Skopalíka. Starostu obce a poslance, který se velmi zasloužil o rozvoj našeho kraje. Prohlédli jsme si různé písemnosti a jiné zajímavosti. Také jsme si vyzkoušeli, jak se sedí v lavicích ve staré třídě, začetli jsme se do starých čítanek. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací, které se nám v hodinách dějepisu budou hodit.

M. Dvořáková, K. Trávníčková / 6.B celý text

ostatní | 2. 12. 2019 | Autor: Správce Webu

BESEDA S PAMĚTNÍKEM

Ve čtvrtek 14. 11. proběhla na naší škole beseda s panem. F. Pivodou, která byla věnovaná 30. výročí sametové revoluce.

ostatní | 21. 11. 2019 | Autor: Správce Webu
DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA 1

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

V listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády na téma: „Dlouhé století se loučí“, které zahrnovalo období od roku 1880 do roku 1920.
Přihlášení žáci 9. ročníku odpovídali na otázky, které se týkaly nejen 1. světové války a poválečného období, ale také zajímavostí z oblasti vědy a techniky, doplňovali tajenky, řešili rébusy a doplňovačky. Připomněli si i nejznámější knihu J. Haška – Dobrý voják Švejk. celý text

ostatní | 21. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Oslavy 30. výročí SAMETOVÉ REVOLUCE na naší škole

U příležitosti 30. výročí SAMETOVÉ REVOLUCE jsme v průběhu října s žáky 9. ročníku vytvořili projekt s tématem: „Sametová revoluce - 30 let svobody“. Žáci v hodinách dějepisu nahlédli do událostí, které předcházeli revoluci, do událostí 17. listopadu a porevolučního období. Protřídili veškeré informace a vytvořili soupis událostí tohoto období. Projekty k tomuto výročí můžete vidět v hlavní budově školy u učebny dějepisu ve 2. patře. V rámci 30. výročí se uskuteční v měsíci listopadu i beseda s pamětníkem – panem F. Pivodou, relace do školního rozhlasu a výstava výtvarných prací žáků.
Mgr. F. Potyka, Mgr. Z. Zemanová

ostatní | 11. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Osvětim – Svědomí lidstva.

Dne 24. října 2019 se vybraní žáci z osmého a devátého ročníku naší školy vydali na vzdělávací exkurzi do bývalého koncentračního tábora v polském městě Osvětim. I přes to, že jsme učivo 2. světové války zatím v hodinách dějepisu neprobírali, většina z nás se na exkurzi těšila už od minulého roku. Po vstoupení do 1. části vyhlazovacího tábora na nás všechny začala působit drsná atmosféra tohoto prostředí. Měli jsme možnost vyslechnout si detaily krutých trestů, podívat se na jednu z bývalých plynových komor či vidět nevinně ležící „majetek“ lidí, kteří neměli ani ponětí, co je čeká.
Věřím, že to byl pro všechny zúčastněné zážitek na celý život.
D. Konečná, 9.B

ostatní | 5. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Dějepis - nástěnné obrazy z dějin

Dějepis - nástěnné obrazy z dějin celý text