Dějepis

• Mgr. Filip Potyka
  • Mgr. Martina Kovářová

Oslavy 30. výročí SAMETOVÉ REVOLUCE na naší škole

U příležitosti 30. výročí SAMETOVÉ REVOLUCE jsme v průběhu října s žáky 9. ročníku vytvořili projekt s tématem: „Sametová revoluce - 30 let svobody“. Žáci v hodinách dějepisu nahlédli do událostí, které předcházeli revoluci, do událostí 17. listopadu a porevolučního období. Protřídili veškeré informace a vytvořili soupis událostí tohoto období. Projekty k tomuto výročí můžete vidět v hlavní budově školy u učebny dějepisu ve 2. patře. V rámci 30. výročí se uskuteční v měsíci listopadu i beseda s pamětníkem – panem F. Pivodou, relace do školního rozhlasu a výstava výtvarných prací žáků.
Mgr. F. Potyka, Mgr. Z. Zemanová
celý text

ostatní | 11. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Osvětim – Svědomí lidstva.

Dne 24. října 2019 se vybraní žáci z osmého a devátého ročníku naší školy vydali na vzdělávací exkurzi do bývalého koncentračního tábora v polském městě Osvětim. I přes to, že jsme učivo 2. světové války zatím v hodinách dějepisu neprobírali, většina z nás se na exkurzi těšila už od minulého roku. Po vstoupení do 1. části vyhlazovacího tábora na nás všechny začala působit drsná atmosféra tohoto prostředí. Měli jsme možnost vyslechnout si detaily krutých trestů, podívat se na jednu z bývalých plynových komor či vidět nevinně ležící „majetek“ lidí, kteří neměli ani ponětí, co je čeká.
Věřím, že to byl pro všechny zúčastněné zážitek na celý život.
D. Konečná, 9.B
celý text

ostatní | 5. 11. 2019 | Autor: Správce Webu

Dějepis - nástěnné obrazy z dějin