Hurá, škola volá

Hurá, škola volá 1Dne 2. 9. 2019 poprvé vedli zákonní zástupci své prvňáčky do školy. Děti nedočkavostí nemohly dospat, byly zvědavé, co je čeká v té velké červené budově s nápisem „škola“. Slyšely vyprávět různé zajímavé historky od svých kamarádů a sourozenců. Co tam asi bude?

Nová paní učitelka, jiná než ve školce, noví kamarádi a určitě i ten nádherně žlutý slabikář
a v něm písmenka, která se budou učit číst?

V krásně nazdobené třídě na děti čekala paní učitelka a pozvala je do „Písmenkového království“, do kterého ale mohly vstoupit jen moc a moc šikovné děti, a to po splnění dvou těžkých úkolů. Všechny děti z 1. A, B, C úkoly zvládly na jedničku s hvězdičkou, protože se všechny moc snažily. Rodiče jen pyšně na své prvňáčky koukali a potají zatlačovali slzičku v oku. Po celý rok je školním „královstvím“ bude provázet tetka Abecedka a pohádkový král dětem slíbil, že na konci čeká na všechny, kteří s ním projdou tu dlouhou školní cestu, kouzlo.

V 1. A překvapil děti velký medvěd Míša, který je naučil novou říkanku a papoušek Pepa. Papoušek i medvěd se nestačili divit, jaké krásně nastrojené a nebojácné děti se posadily do školních lavic.

A protože to byl neobyčejný a neopakovatelný den „D“, přišla žáčky pozdravit i paní ředitelka Mgr. Hana Fuksová, paní zástupkyně pro 1. stupeň Mgr. Irena Janů a také pan starosta města Hulín Mgr. Roman Hoza. Popřáli dětem mnoho krásných okamžiků a zážitků na půdě školy a hodné kamarády.

Vymezený čas prvního dne ve škole velmi rychle uplynul a paním učitelkám nezbývalo než se s dětmi a rodiči rozloučit a popřát jim hezký den. Prvňáčci si domů odnášeli nové vodové barvičky, pastelky, štětce, lepidlo a další učební pomůcky. Obec Hulín malým žáčkům darovala hezkou žlutou klíčenku s logem města, reflexní samolepku smailíka a zásobník na písmena.

Co novým žákům popřát?  Trpělivé a vnímavé rodiče, spoustu krásných zážitků, samé jedničky a hodně školních úspěchů.

PhDr. Alena Krutilová, učitelka 1. A

Vytvořeno: 4. 9. 2019