1

___________________________________________________________________________________________________

plakát

Vážení rodiče, milé děti a přátelé školy,
akce školy můžete sledovat i na facebooku:

PÁŤÁCI NA EXKURZI V PIVOVARU A SLADOVNĚ

V rámci EVVO projektu naší třídy jsme navštívili Záhlinický pivovar a sladovnu. Zde se nás jako průvodce areálem ujal pan Šmíd, který nás seznámil s historií pivovarnictví a sladovnictví v Záhlinicích.

Exkurze v TOSu

Další významnou továrnou, kterou 3.A navštívila, byl TOS. S průvodcem panem Horáčkem jsme si prohlédli základní kámen, spočítali, kolik let uplynulo od založení továrny, připomenuli si historii, současnost, a prošli celým areálem.

1

Velikonoční prázdniny v ŠIPCE v Kroměříži

O velikonočních prázdninách jsme navštívili SVČ Šipka v Kroměříži. A co si pro nás připravili?

DNY PRO ZDRAVÍ

25. - 27. března proběhly na naší škole projektové dny - Dny pro zdraví. V předvelikonočním čase jsme zaostřili na zdravého ducha ve zdravém těle našich žáků.

Matematický klokan 2023/2024

V měsíci březnu na naší škole proběhlo školní kolo mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995.

DOTEKY DALEKÝCH KRAJŮ

Květná zahrada v Kroměříží je úžasné místo, kde na Vás dýchne vůně dálek. O tom se přesvědčili i žáci 3.B, kteří navštívili památku zapsanou do seznamu UNESCO.

Den učitelů

Žákovský parlament nezahálí. Kromě aktivit pro své spolužáky, přínos pro život ve škole,

DĚJEPISNÁ EXKURZE

Žáci volitelného předmětu „Dějepisný seminář“ jeli na začátku března do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Žáci ze 7. B se v rámci výuky „Výchova k občanství“ rozhodli navštívit výstavu fotografií z Hulína a jeho okolí v Informačním centru Hulín. Většina žáků velmi ráda fotí, proto se mnozí nechali inspirovat velmi zajímavým uměleckým pojetím. Zdena Zemanová

SVĚTOVÝ DEN VODY

Dne 22. března se slaví Světový den vody. Společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. oslavila tento svátek s dětmi naší školy.

EXKURZE DO PIVOVARU V ZÁHLINICÍCH

V rámci EVVO projektu navštívila 5.C Záhlinický pivovar a sladovnu.

KERAMIKA

V pracovně keramiky to žije!

DNY PRO ZDRAVÍ

SVĚTOVÝ DEN VODY

Ukázka činnosti VaK a.s. Kroměříž

OTEVÍRÁNÍ ŠKOLNÍ ZAHRADY

První jarní den proběhlo otevírání školní zahrady.