Březen 2018

Probuzení jara Svěží, zelená tráva, rozkvetlé petrklíče, bříza se pyšní střapcemi jehněd, na větve s kočičkami přilétají pilné včelky, do ranního ticha promlouvají zpívající kosi.

Slunce šimrá i nás dospělé na tváře. Hřejivé paprsky zrzečka doslova vyzývají k jarním procházkám, naslouchání přírodě, k co nejpříjemnějšímu prožití velikonočních svátkůTradičním OTEVÍRÁNÍM ŠKOLNÍ ZAHRADY 117 dětí družinky přivítalo první jarní den. Pestrobarevnými dětmi vyrobenými klíči bylo odemknuto pískoviště, průlezky a houpačka. Všem účastníkům i přihlížejícím rodičům přineslo vydařené odpoledne radost a uspokojení. Návštěva v knihovně, ať již beseda nebo kino, vyplnila chladnější odpoledne. Vždyť právě březen se označuje za měsíc knihy. Nesmíme ani zapomínat na malé kamarády, předškoláky z MŠ Záhlinice, kteří za námi přijeli, aby se rozkoukali po útulné a malebné družince, kterou budou navštěvovat v příštím šk.roce jako prvňáčci.  Velikonoční projektový týden ,,MALOVANÉ VAJÍČKO‘‘ všechny děti motivoval k blížícím se svátkům jara. Ve všech odděleních ŠD proběhly dílničky s rodiči, kdy tátové a mámy s dětmi si domů odnášeli nejen pěkné výrobky, ale i pocit, že jejich ratolest tráví volný čas naplněný těmi nejlepšími různorodými zájmovými činnostmi. Zvyky, tradice Velikonoc nejmenším přiblížilo povídání, články z časopisů, soutěže, kvízy. Třeťáci též navštívili SVČ.  V opomenutí nesmí zůstat ani tolik dětmi očekávaný výlet v době velikonočních prázdnin do ZOO Lešná. Prohlídka zvířátek, průlezky, projížďka vláčkem, občerstvení či suvenýry – pohoda, radost, smích – prostě skvělý super výlet. Velké poděkování patří panu Pavlu Novákovi, který je naším letitým bezpečným řidiče a paní Kateřině Venské za sladkosti pro všechny výletníky.

Vytvořeno: 11. 1. 2019
Poslední aktualizace: 11. 1. 2019 10:35