škola v přírodě Školy v přírodě se zúčastnilo 34 žáků ze 3.B a 3.C.

Škola v přírodě

Sluňákov – centrum ekologických aktivit, Horka nad Moravou

18. – 22. únor 2019

Školy v přírodě se zúčastnilo 34 žáků ze 3.B a 3.C.  Žáci absolvovali pobytový program s názvem„Bobří putování“. Výukový a vzdělávací obsah zahrnoval rozšiřování znalostí z oblasti živé přírody – přizpůsobení života živočichů prostředí, pobytová znamení živočichů se zaměřením na Bobra evropského, život a živočichové v půdě, živočichové a noc. Chráněná krajinná oblast Litovelské pomoraví nás lákala k objevování lužního lesa.

Zážitkovou formou děti každý den při výuce venku objevovaly, poznávaly a užívaly si pozorování prostředí, v němž žila asi šestičlenná zvířecí rodina. Okolí bobřího hradu uprostřed blízké mokřiny bylo každý den plné nových okusů a hoblin, nových skluzavek a cest podél břehu rybníka.

Okolí areálu je volně přístupné veřejnosti, doporučujeme vám tak dobrý tip k jarnímu výletu.

Vytvořeno: 20. 3. 2019
Poslední aktualizace: 20. 3. 2019 9:02