Den vzniku ČR

V průběhu měsíce října probíhaly na 1. stupni projektové dny motivované významným výročím vzniku naší republiky. Děti se zábavnou formou seznamovaly s historií tohoto svátku, pracovaly ve skupinách na společných úkolech, výtvarně ztvárňovaly tuto tématiku v hodinách výtvarné výchovy a v pracovních činnostech.

Na školní chodbě „vyrostla“ lípa, kterou žáci ozdobili listy, na které napsali významná jména naší historie a čím se tito lidé proslavili.

26. října 2018 se žáci čtvrtých a pátých tříd sešli v tělocvičně ZŠ. Měli za úkol přijít v tento den v oblečení v barvách naší státní vlajky, aby za pomoci paní učitelek vytvořili ze svých těl nejprve trikoloru a posléze i českou vlajku. Úkol se zdařil a výsledek byl úžasný. Po tomto happeningu se žáci vydali do MKC, kde shlédli dobový film Páni kluci.

MGR. Podhorská Zuzana

Foto ZDE