Druhý cizí jazyk

Německý jazyk - Ing. Jaromíra Sokolová
Ruský jazyk - Jelena Sergejevna Finková

Školní rok 2018/2019

Jazyky i jejich vyučující zůstávají nezměněni.

Plánované akce na tento školní rok

Zájezd do Vídně - 8. a 9.ročník - pořádá J. Sokolová ve spolupráci s výukovou agenturou pana Pavla Kočího z Kroměříže

Světový den jazyků - 8. ročník - návštěva akce pořádané Gymnáziem a Jazykovou školou Zlín - J. Sokolová, L. Finková

Soutěž v ruském jazyce - 9. ročník - Holešov - L. Finková

Dlouhodobý projekt věnovaný 60. výročí založení naší školy - 9. ročník -spolupráce JN i JR - prezentace - listopad až červen - vestibul hlavní budovy

Krátkodobé projekty upevňující učivo - slouží také k tomu, aby si žáci mohli zábavnou formou zlepšit známku z jazyka - průběžně

Německý jazykNěmecký jazyk

Jako každý rok, i letos je do vyuky (pro velký zájem žáků) zařazen Německý jazyk, jako druhý cizí jazyk.

Vyuka probíhá ve 3. vyučovacích hodinách týdně, v 8. a 9. ročníku.

Žáci by měli dosáhnout úrovně A1, což je základní znalost jazyka - schopnost rozumět jednoduchým větám jak ve čtené, tak i v psané formě, povyprávět o sobě, své rodině, koníčcích, domově, městě, napsat e-mail v němčině.

Učivo je doplňované zábavnými projekty, které jsou prezentovány ve třídách a na chodbách školy.

P.S. Na níže uvedené adrese si mohou žáci i jejich rodiče prověřit úroveň znalostí jazyka formou testů, křížovek nebo doplňovacích cvičení, přečíst si německy pohádku nebo příběh.

Ruský jazykRuský jazyk

Již několik let nabízí naše škola žákům jako druhý cizí jazyk ruštinu. Pro velkýzájem byly i v letošním školním roce vytvořeny dvě skupiny. Naším cílem je naučit žáky reagovat na každodenní životní situace ( seznámení, rodina, zájmy a volný čas, cestování, škola, orientace ve městě, nákupy apod.), získat základní informace o zemi a její kultuře.
Nyní se věnujeme nácviku azbuky a až ji zvládneme, těšíme se na první dopisy.