1

Další informace a potřebné dokumenty naleznete na této internetové stránce školy v záložce ŠKOLA - podzáložka PRO RODIČE - podzáložka ZÁPIS

1

___________________________________________________________________________________________________________

Vážení rodiče, milé děti a přátelé školy,
akce školy můžete sledovat i na facebooku:

DĚJEPISNÁ EXKURZE

Žáci volitelného předmětu „Dějepisný seminář“ jeli na začátku března do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Žáci ze 7. B se v rámci výuky „Výchova k občanství“ rozhodli navštívit výstavu fotografií z Hulína a jeho okolí v Informačním centru Hulín. Většina žáků velmi ráda fotí, proto se mnozí nechali inspirovat velmi zajímavým uměleckým pojetím. Zdena Zemanová

SVĚTOVÝ DEN VODY

Dne 22. března se slaví Světový den vody. Společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. oslavila tento svátek s dětmi naší školy.

OTVÍRÁNÍ ŠKOLNÍ ZAHRADY

První jarní den proběhla na školní zahradě již tradiční akce Otvírání školní zahrady. Akci pořádala naše škola společně s KRPŠ a ČSOP VIA Hulín.

EXKURZE V PILANĚ

Na další poznávání Hulína se 3.A vydala do největší továrny ve městě. Prohlídku nám zařídil p. Pospíšil, tatínek naší spolužačky Emilky. Odbornou komentovanou prohlídku jsme slyšeli od pana ředitele Novotného, který nás provedl po celém areálu.

PĚVECKÁ SOUTĚŽ PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ

V úterý 19. března se pavilon 1.stupně rozezněl hudbou. Konala se zde pěvecká soutěž žáků 2. až 5. tříd. A tento rok se nesla v atmosféře příchodu jara. Dětem se zpívání dařilo a zaslouží si velkou pochvala za odvahu, skvělé pěvecké výkony a vytvoření veselé atmosféry, která provázela celou soutěž.

VELIKONOČNÍ ZVYKY A TRADICE SE NESLY ŠKOLNÍ DRUŽINOU

Základní velikonoční symboly jsou vajíčka a pomlázka. O nich si k nám přišli povídat a ukázat svoji tvorbu manželé Poláškovi.

SETKÁNÍ EKOTÝMŮ

Po delší době jsme měli možnost se potkat s ekotýmy z jiných škol v ekocentru Paseka ve Velíkové.

NÁVŠTĚVA RADNICE

V rámci učiva prvouky se vydaly třetí ročníky seznámit s budovou a chodem Městského úřadu v Hulíně. Tajemník pan Veselský s matrikářkou paní Obdržálkovou nás provedli po celé budově.

1

„Dny pro zdraví“ v hulínské školní družině

V rámci projektových dnů „Dny pro zdraví“ navštívila ŠD s žáky prvního ročníku ordinaci Mudr. Lenky Syptákové. Po milém přivítání paní doktorky se kluci a holky se zájmem a dětskou zvídavostí rozkoukávali po čekárně a ordinaci.

SVĚTOVÝ DEN VODY

Ukázka činnosti VaK a.s. Kroměříž

OTEVÍRÁNÍ ŠKOLNÍ ZAHRADY

První jarní den proběhlo otevírání školní zahrady.

PĚVECKÁ SOUTĚŽ

pěvecká soutěž 1. stupně

NÁVŠTĚVA RADNICE

Třeťáci navštívili radnici